Zwrot podręczników

przez | 17 czerwca, 2020

Informujemy, że w związku ze zbliżającym się zakończeniem zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2019/2020 należy dokonać zwrotu kompletów podręczników do zajęć edukacyjnych oraz wszystkich książek wypożyczonych z biblioteki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym.  Obowiązek dotyczy wszystkich uczniów klas I-VIII.

Informacja o książkach, które nie zostały zwrócone do biblioteki szkolnej, zostanie wysłana przez e-dziennik. Jeśli książek nie będzie w domu, proszę o wiadomość zwrotną. W takim przypadku należy ponownie przeszukać półki z książkami w bibliotece i w domu. Jeśli się nie odnajdą, po wakacjach uzgodnimy, jaką książkę trzeba będzie  odkupić.

Ta informacja nie dotyczy klasy VIII, z którą musimy się rozstać bez  ,,zadłużenia”.

Jeśli chodzi o zwrot podręczników, to proszę o zapoznanie się z  poniższymi informacjami:

Organizacja zwrotu podręczników wypożyczonych z biblioteki  w roku szkolnym

2019/2020  (w okresie nauki zdalnej)

Zwroty podręczników wypożyczonych z biblioteki szkolnej przyjmowane będą w następujący sposób:

1. Uczniowie/ rodzice uczniów klas I-VIII, w wyznaczonym dniu i w określonych godzinach przynoszą komplety podręczników.
  2. Podręczniki muszą być zapakowane  w worek foliowy, na wierzchu należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem dziecka, klasą oraz napisać ile podręczników znajduje się w  reklamówce.
  3. Uczeń oddaje książki czyste ( wymazać fragmenty zaznaczane ołówkiem), bez okładek foliowych. Książki zniszczone, zgodnie z regulaminem wypożyczeń, trzeba będzie odkupić (po uzgodnieniu z bibliotekarzem/ wychowawcą).
  4. Zwroty dokonywane będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa:
  5. Zwroty przyjmowane będą przez nauczyciela bibliotekarza w bibliotece – wejście od strony północnej.
  6. Osoby oddające pakiet podręczników muszą:

–  zdezynfekować ręce

• zachować dystans 2 m
  • mieć założone maseczki i rękawiczki
  1. Osoba oddająca podręczniki przekazuje pakiety nauczycielowi, podpisuje oświadczenie zwrotu.  Nauczyciel bibliotekarz sprawdza stan i  ilość zwróconych podręczników, po okresie kwarantanny( po 2 dniach)
  2. Terminy zwrotu podręczników w roku szkolnym 2019/2020 dla poszczególnych klas:
Klasa Data zwrotu Godziny zwrotu
VI 19 czerwca 2020 12.00-13.00
VIII 19 czerwca 2020 8.00- 10.00
Va 22 czerwca 2020 10.30-12.30
Vb 22 czerwca 2020 11.30-12.30
VII 24 czerwca 2020 8.00- 9.30
I 24 czerwca 2020 8.00-13.00
II 24 czerwca 2020 8.00- 13.00
III 24 czerwca 2020 8.00- 13.00

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, z góry dziękuję za współpracę i zrozumienie.  Przestrzeganie harmonogramu zwrotów  jest  konieczne (w przypadku, gdy Państwa dzieci chodzą do różnych klas, w wyjątkowo można zwrócić książki jednocześnie, ale w osobnych reklamówkach- wybieramy wtedy termin wcześniejszy)  Ważne też, aby zwrócone zostały wszystkie podręczniki. Po okresie kwarantanny będą one przekazane młodszym uczniom.

Bibliotekarz

J.Żak