Ogłoszenie bibliotekarza

przez | 26 kwietnia, 2020

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE!
Informuję, że jest możliwość zwrotu przeczytanych książek do biblioteki szkolnej. W związku z pandemią koronawirusa musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Zwracane książki należy:
1. zapakować ( najlepiej w rękawiczkach ochronnych) do reklamówki/ woreczka
2. opisać (imię i nazwisko ucznia, klasa/ imię i nazwisko nauczyciela, pracownika szkoły)
3. zwrotu można dokonywać w środy, począwszy od 29 kwietnia i w każdą kolejną środę maja)
4. książki wkładamy do wyznaczonego, kartonowego pudełka, przygotowanego w holu szkoły (wejście od ulicy)

Ze względu na możliwą transmisję wirusa: człowiek-książka-człowiek, Biblioteka Narodowa zaleca poddanie książek kwarantannie od 10 do 14 dni.
Książki, poddane izolacji będą wyłączone z wypożyczania i udostępniania.

Równocześnie przypominam, że jest możliwość wypożyczenia książek, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Książki będą zostawione w holu szkoły, na stoliku. Zapraszam do udziału w konkursach i akcjach czytelniczych.

Wszystkie wypożyczone książki zwracamy do bibliotek (kartonowe pudełko), do dnia 7 czerwca 2020 roku.
Można zgłaszać jakie książki własne, online- udało się Wam przeczytać w domu (podajemy do 7 czerwca).
Pozdrawiam serdecznie 🙂

J.Żak