“Nadzieja jest w Tobie” – zbiórka z okazji dnia kobiet

przez | 1 marca, 2020

W niedzielę 8 marca – w Dzień Kobiet uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, pragną zorganizować akcję charytatywną polegającą na sprzedaży kwiatków dla Pań, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działalności Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Andrychowie. Istnieje ono od 2012 roku jako filia głównej placówki w Wiśniowej. Swoją opieką obejmuje chorych na terenie Andrychowa, Wadowic i okolicznych gmin, w tym naszej. Opieką hospicyjną objęte są osoby chore, najczęściej na choroby nowotworowe, będące w terminalnym stadium choroby – gdy możliwości pełnego wyleczenia zostały już wyczerpane. Opieka ta sprawowana jest nad chorym w warunkach domowych, wśród bliskich, kochających go ludzi.

Za  zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt medyczny i pomocniczy dla chorych.

Serdecznie zapraszamy do pomocy na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego na naszym terenie.