„Wadowice. Miasto, w którym wszystko się zaczęło”

przez | 24 lutego, 2020

W roku 100. rocznicy urodzin patrona szkoły ,św. Jana Pawła II, wychowawczynie klasy VII, VIII postanowiły zabrać swoje klasy na wycieczkę do Wadowic.

Jednym z punktów programu było zwiedzanie Muzeum Miejskiego, w którym młodzież obejrzała multimedialną wystawę pt. „Wadowice. Miasto, w którym wszystko się zaczęło”. Opowiada ona o historii miasta i życiu codziennym w okresie międzywojennym czyli w czasach przypadających na dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły. W kilku salach zaprezentowane zostały m.in. najstarsze dzieje miasta, wadowickie szkolnictwo, życie pozaszkolne uczniów oraz historia i działalność Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” . Uczniowie prócz zwiedzania mogli również przebrać się w strój z epoki, spróbować swoich sił w kaligrafii czy odszukiwać muzealne eksponaty. Ta ciekawa lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.