Świetlica przedszkolna

Pora na kilka zagadek z książki “Kraina zagadek”

Na czas zbliżających się wakacji przesyłam kolejne wierszyki i wyliczanki. Łatwe do nauczenia na pamięć, pomogą Wam ćwiczyć wymowę. Mogą też się przydać podczas letnich zabaw.

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam dużo zdrowia i radości. Bawcie się i bądźcie zawsze szczęśliwe.

W zabawie niech pomogą wam wierszyki z książki “Polskie wyliczanki i rymowanki”. Oto kilka z nich:

A na koniec przeczytajcie co mówi pingwinek – “Nuda się nie uda”

Zbliża się święto wszystkich Mam. Nie możemy Ich zaprosić do szkoły, ale nie możemy zapomnieć o tym ważnym święcie. To od Was zależy jak Dzień Mamy będzie się odbywał w Waszych domach. Tak naprawdę to święto powinno trwać przez cały rok! Sami o czymś, co sprawi mamie przyjemność, pomyślcie. Bądźcie kreatywni!
Podaję poniżej strony, z których możecie korzystać.
Możecie też przygotować: laurkę, prezent, życzenia ( a może własny wiersz dla mamy),bukiet polnych kwiatów, poczytajcie mamie ulubioną książkę…. a przede wszystkim podarujcie Jej Uśmiech i dobre serce.

Pozdrawiam serdecznie 🙂 J. Żak

Drogie dzieci!
Czy wiecie, kto jest patronem szkoły, w której jesteście teraz w przedszkolu?
To Św Jan Paweł II. Jego portret jest w holu szkoły.
Jan Paweł II urodził się w pobliżu naszej miejscowości- w Wadowicach. Tam w domu, w którym teraz znajduje się Muzeum Jana Pawła II, w dniu 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła. Jego mama miała na imię Emilia, tata- Karol, brat Edmund. Miał jeszcze siostrę, niestety zmarła zaraz po urodzeniu.
Karol – Lolek, bo tak na Niego wołali, był takim dzieckiem, jak Wy. Kochał swoją Rodzinę, miał wielu kolegów, z którymi grał w piłkę. Był bardzo dobrym uczniem, chętnie czytał książki. Przede wszystkim kochał Boga i ludzi. Ta miłość sprawiła, że został księdzem, a potem biskupem, arcybiskupem, kardynałem.
16 października 1978 roku, jako pierwszy Polak, został wybrany Papieżem. Sprawował tę posługę przez prawie 27 lat. W niedługim czasie został ogłoszony błogosławionym -2 maja 2011 r., a potem w dniu 27 kwietnia 2014 roku, został uznany za świętego. Wierzę, że wstawia się za nami do Boga, tak jak to czynił za życia, modląc się nawet za zamachowca, który chciał Go zabić.

W nadchodzący poniedziałek -18 maja 2020 r.- Karol Wojtyła, nasz Patron, gdyby żył, obchodziłby swoje 100. urodziny.

Dla uczczenia tego wydarzenia, proszę, abyście wykonali pracę plastyczną ,,SERCE DLA JANA PAWŁA II” lub jak chcecie ,,SERCE DLA LOLKA”, bo to przecież ta sama osoba.
Technika dowolna, wielkość serca taka, żeby zmieściła się na kartce z małego bloku rysunkowego. Ozdabiacie, kolorujecie według w własnego pomysłu.
Ważne, aby ta praca była wykonana z miłością do naszego Papieża z Wadowic.
Przesyłamy zdjęcie pracy do piątku 15. maja 2020 roku. Klasy ,,O” mają dodatkowe zadanie- konkurs ,,Jan Paweł II- Pielgrzym Kalwaryjski”.
Sądzę, że w tak ważnej sprawie, mogę na Was liczyć. Zapraszam wszystkich chętnych przedszkolaków!

Serdecznie i cieplutko Was pozdrawiam. J. Żak 🙂

Bajki do słuchania ,,Leśne opowieści”

Bajki dla dzieci

Kim zostanie Twoja rolka?

Kim, czym zostanie Twoja rolka po papierze toaletowym? Stwórz swoje dzieło i sfotografuj- prześlij zdjęcie.

Wiosenne drzewko

Świąteczne kwiatuszki