Z ogromną dumą przekazuję, że Ewa Zdziebko, uczennica klasy VIII naszej szkoły, zdobyła tytuł laureata w prestiżowym Konkursie Tematycznym „Nie tylko Solidarność. Polska opozycja w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku”, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Konkurs miał charakter wojewódzki i skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Miał na celu pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej działalności opozycji w PRL oraz rozwijanie zainteresowań historią najnowszą. Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim, a jego organizacja odbywała się we współpracy m.in. z Instytutem Pamięci Narodowej.









