Podsumowanie konkursu czytelniczo- plastycznego: ,,Najśmieszniejszy Cukierek”

Dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyło się Podsumowanie konkursu  czytelniczo- plastycznego: „Najśmieszniejszy Cukierek”

kategoria klasy I- III

I miejsce: Paulina Bucka, kl.III

II miejsce: Kordian Pasternak, kl.I

III miejsce: Antonina Przebinda, kl.II

wyróżnienia: Adaś Kosek, 0A, Karol Wysogląd, kl.I, Zosia Lenik, kl.II, Julia Moskała, kl. III, Lena Wójcik, kl. III

 

kategoria kl.IV-VI

I miejsce: Nikola Kowalczyk, kl.V

II miejsce: Alicja Wysogląd, kl.V

III miejsce: Julia Morek kl. VI

Dziękuję i gratuluję  wszystkim uczestnikom!

Dziękuję Radzie  Rodziców za ufundowanie nagród!

Bibliotekarz

Majowe święta

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowana przez klasy I i II. Były wierszyki, taniec i „królewskie” przemówienie a przede wszystkim dużo śpiewu. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała  na scenie patriotyczną piosenkę związaną z obchodzonymi w maju świętami. Momentami było bardzo uroczyście a jednocześnie radośnie i biało czerwono. Tak właśnie wygląda Nasz radosny patriotyzm.

Laureatka z talentem do wszystkiego (prawie!)

Z ogromną dumą przekazuję, że Ewa Zdziebko, uczennica klasy VIII naszej szkoły, zdobyła tytuł laureata w prestiżowym Konkursie Tematycznym „Nie tylko Solidarność. Polska opozycja w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku”, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Konkurs miał charakter wojewódzki i skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Miał na celu pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej działalności opozycji w PRL oraz rozwijanie zainteresowań historią najnowszą. Konkurs przebiegał  w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim, a jego organizacja odbywała się we współpracy m.in. z Instytutem Pamięci Narodowej.

Czytaj dalej

Święto Konstytucji 3 Maja

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej. Poczet sztandarowy uczestniczył we Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny.

Po zakończeniu uroczystości uczestniczyliśmy w składaniu kwiatów pod tablicą pamiątkową, oddając hołd twórcom Konstytucji oraz wszystkim, którzy przyczynili się do budowania wolnej Polski.

Udział w wydarzeniu był wyrazem patriotyzmu oraz szacunku dla historii naszego kraju.

Wycieczka szkolna klasy 6

30 kwietnia uczniowie klasy 6 wzięli udział w wycieczce szkolnej do Krakowa. Dzień rozpoczęliśmy od aktywnych zajęć na trampolinach w parku GoJump, gdzie wszyscy mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną i świetnie się bawić.

Następnie udaliśmy się na spacer po mieście, korzystając z pięknej, wiosennej pogody. Kolejnym punktem programu była wizyta w centrum handlowym Bonarka City Center, gdzie w kinie Cinema City obejrzeliśmy film “Za duży na bajki 3”. To pełna humoru i emocji opowieść o dorastaniu, przyjaźni oraz pokonywaniu własnych słabości. Film w ciekawy sposób pokazuje, jak ważne są relacje z bliskimi i wiara w siebie.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Warsztaty naukowe

W ostatnim czasie uczniowie klas 4 i 5 mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących warsztatach naukowych, które zostały sfinansowane przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska w ramach funduszy europejskich – programu „Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza”.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Laboratorium Pana Korka i dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Podczas warsztatów dzieci odkrywały, dlaczego powietrze może być „odlotowe”, poznawały proces ekstrakcji barwnika (chlorofilu) niezbędnego roślinom w procesie fotosyntezy oraz obserwowały, w jaki sposób barwniki absorbują światło. Uczniowie dowiedzieli się również, czym są odnawialne źródła energii, a zwieńczeniem zajęć było samodzielne zbudowanie przenośnej minielektrowni.

Ogromnym atutem warsztatów była możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń przez każdego uczestnika. Taka forma pracy spotkała się z dużym entuzjazmem uczniów i pozwoliła im lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.

Udział w warsztatach pokazał, jak ważna i skuteczna jest nauka poprzez doświadczenie – bezpośredni kontakt z eksperymentem nie tylko rozwija ciekawość świata, ale także pomaga trwale przyswoić wiedzę.

Serdecznie dziękujemy Gminie Kalwaria Zebrzydowska za umożliwienie naszym uczniom udziału w tak wartościowych i inspirujących zajęciach.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W bibliotece szkolnej czytelnicy mieli okazję zobaczyć wystawię i przeczytać pierwsze książki, napisane kilkanaście lat temu, przez dziś już dorosłych uczniów.

Igrzyska Dzieci w piłce nożnej

W dniu 23 kwietnia 2026 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się szkolne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej dla uczniów klas 4-6, rozgrywane na boisku typu Orlik. W zawodach wzięła udział również reprezentacja naszej szkoły.
 
Nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując duże zaangażowanie, wolę walki oraz wysokie umiejętności sportowe. Każdy mecz był pełen emocji, a zawodnicy dawali z siebie wszystko, walcząc o każdą piłkę i wspierając się nawzajem na boisku.
 
Mimo ogromnego wysiłku i determinacji, tym razem nie udało się wywalczyć awansu do kolejnego etapu rozgrywek. Jednak osiągnięty wynik zasługuje na duże uznanie ponieważ drużyna chłopców zajęła bardzo wysokie 3 miejsce.
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!