Odblaskowa Szkoła 2024

FILM EDUKACYJNY nagrany przez klasę VI

Zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Podczas wrześniowych tematów dotyczących m. in. bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci wykonały   ciekawe prace czyli  kreatywny sygnalizator świetlny. Teraz wszystkie dzieci wiedzą, że na czerwonym świetle stoimy, a na zielonym idziemy.
Poznajemy numery alarmowe.
Przedszkolaki podczas zajęć uczyły się jakie są numery alarmowe, jak wezwać pomoc w razie wypadku., wykonały plakat z numerem 112. Teraz wszystkie dzieci wiedzą, że numer 112 to wspólny numer dla pogotowia, policji i straży pożarnej.
Odblaskowy spacer przedszkolaków
Przedszkolaki wybrały się na edukacyjny spacer po najbliższej okolicy. Dzieci w praktyce mogły zademonstrować czego nauczyły się o ruchu drogowym. Dzięki kamizelkom odblaskowym były dobrze widoczne. Podczas spaceru dzieci wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą zasad ruchu drogowego.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

11 października w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła odbyło się spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Powiatowej Policji w Wadowicach. W spotkaniach wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wizyta miała na celu przybliżenie wszystkim uczestnikom  zasad bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno podczas spacerów jaki i  w drodze do i ze szkoły  . Pan policjant przedstawił  również bardzo ważne zasady bezpieczeństwa podczas  jazdy na rowerach, hulajnogach deskorolkach  itp. Zaznaczyły również jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz przypomniał numery alarmowe  na które należy dzwonić w razie potrzeby.