Odblaskowa Szkoła 2023

PODSUMOWANIE

Od września do listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie Odblaskowa Szkoła. W tym czasie podejmowano szereg różnych akcji i inicjatyw, które miały na celu zdobywanie i rozpowszechnianie wiedzy  o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

31 października podsumowano wszystkie działania oraz nagrodzono uczniów, którzy brali udział w organizowanych w tym czasie konkursach. Najlepsze wyniki zostały docenione drobnymi upominkami i dyplomami.

Dziękuję wszystkim: uczniom naszej szkoły, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom oraz policji za ciekawe pomysły, zaangażowanie oraz wsparcie podczas trwania konkursu.

Koordynator Joanna Sadłoń

CO O BEZPIECZEŃSTWIE WIEDZĄ SENIORZY?

Klasa VII do problemu postanowiła podejść na wesoło

ODBLASKOWA PIOSENKA

Klasa piąta aktywnie włączyła się w konkurs “Odblaskowa Szkoła” i przygotowała piosenkę promującą noszenie odblasków. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania.
Pamiętaj – bądź widoczny na drodze!

HAPPENING

31 października  uczniowie z naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych  wraz z dyrekcją, nauczycielami  wzięli udział w odblaskowym spacerze po najbliższej okolicy Stanisławia Dolnego. Wydarzenie to połączone było z akcją ” Wygrajmy ze smogiem”. Każdy z uczestników spaceru wyposażony został w odblaskowe kamizelki, odblaski  oraz przygotowane wcześniej transparenty. Podczas wydarzenia skandowano hasła dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości dzieci oraz całej społeczności Stanisławia Dolnego o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku oraz ochrony naszego środowiska.

BĄDŹ WIDOCZNY!

W ramach akcji wszyscy uczniowie naszej szkoły dostali odblaskowe breloczki.

KONKURS BRD W KLASACH I-III

W dniu 27 października 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym klasach I-III . Uczniowie klas młodszych mieli za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru. Pytania zawarte w teście dotyczyły m.in. znajomości podstawowych  przepisów drogowych dla pieszych i rowerzystów, znajomości znaków drogowych, numerów alarmowych (pogotowia, straży pożarnej, policji), rodzajów odblasków i ich znaczenia w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Wśród biorących udział wyłoniono zwycięzców.

ODBLASKOWY POKAZ MODY

26 października 2023 r. w naszej szkole odbył się ODBLASKOWY POKAZ MODY, który został przygotowany przez przedszkolaków z grupy 0b. Dzieci przy dźwiękach rytmicznej muzyki prezentowali swoje odblaskowe stroje, niczym zawodowi modele i modelki. Pokaz mogła podziwiać cała społeczność szkolna – uczniowie wraz z nauczycielami.

ODBLASKOWY DZIEŃ KLASOWY

16 października uczniowie klasy IV zorganizowali „ Odblaskowy dzień klasowy”. Tego dnia każdy czwartoklasista przyszedł ubrany  w świecące i jaskrawe barwy. Podczas zajęć każdy uczeń zaprezentował swój odblaskowy, strój. Świecąc przykładem podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych  po zmroku.

ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

W ramach konkursu “Odblaskowa szkoła” dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wykonały sygnalizatory świetlne, poznały najważniejsze zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uwieńczeniem tego dnia były odwiedziny koleżanki z klasy 7, która przypomniała przedszkolakom podstawowe numery alarmowe i wyjaśniła w jakich sytuacjach ich używamy.

ODBLASKOWY SPACER

11 października dzieci z oddziału 0A wybrały się na „ Odblaskowy spacer” po najbliższej okolicy. Podczas spaceru dzieci uczyły się jak prawidłowo zachowywać się na drodze oraz przechodzić  przez jezdnię. Uczyły się jak korzystać  z drogi idąc do przedszkola.  Aby spacer był bezpieczny, wszystkie przedszkolaki założyły odblaskowe kamizelki. W tym dniu dopisywał dobry humor i  wspaniała pogoda.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2 października odbyło się spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.  W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz  dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tym dniu pan policjant w bardzo ciekawy  sposób wyjaśnił wszystkim  uczniom  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo, oraz zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Zwrócił również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu.