Odblaskowa szkoła 2021/2022

Na początku roku szkolnego 2021/22 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym wzięła udział w XI edycji małopolskiego konkursu „ Odblaskowa Szkoła”, który organizowany jest przez: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

We wrześni oraz w październiku przeprowadzono szereg akcji, mających na celu promowanie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz zachęcano do noszenia  elementów odblaskowych.

We wrześniu w ramach „ Odblaskowej Szkoły” nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Podczas tego spotkania dzieci z oddziałów 0A i 0B oraz  uczniowie klas I – VIII poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

1 października 2021 r. w naszej szkole obchodzono „ Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Z tej okazji uczniowie klasy  III wraz  z wychowawczynią  projektowali swoje własne odblaski. Wszystkie prace zostały umieszczone na gazetce w korytarzu szkolnym. W tym dniu uczniom las I-V  rozdano również  odblaski aby mogli „świecić przykładem”.

W ramach konkursu „ Odblaskowa Szkoła” uczniowie klasy I zaprezentowali i nagrali piosenkę związaną z Ruchem Drogowym  oraz przygotowały gazetkę przedstawiającą zasady i wskazówki bezpiecznego poruszania się po drodze.

Ponadto w naszej szkole został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pt. „ Bądź bezpieczny na drodze” dla uczniów klas I-VIII. Wśród wszystkich nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. W klasach  I- III najlepsze prace zaprezentowali Nikodem Faber oraz Kacper Wójcik z klasy III,  natomiast w klasach IV -VIII były to dwie uczennice – Gabriela Kleszcz oraz Karolina Mularczyk  z klasy V. Gratulacje!  Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością za co serdecznie dziękujemy!

Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią zorganizowali akcję skierowaną do starszych mieszkańców wsi. Zaprojektowali ulotki dla Seniorów, zawierające kilka zasad i wskazówek, których warto przestrzegać aby czuć się bezpiecznie na drodze.

 

Na zajęciach popołudniowych w oddziałach przedszkolnych najmłodsze dzieci poznawały znaki drogowe. Podczas wspólnej zabawy przedstawiano i omawiano  treści związane bezpieczeństwem na drodze.

28 października uczniowie klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami i  pracownikami naszej szkoły wyruszyli na spacer po najbliższej okolicy Stanisławia Dolnego. Celem akcji było propagowanie bezpiecznego poruszania się po drodze poprzez noszenie elementów odblaskowych. Uczestnicy akcji ubrani  w odblaskowe kamizelki, prezentując przygotowane transparenty zachęcali mieszkańców wsi do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Koordynator akcji – mgr Joanna Sadłoń