Sprzątanie Świata – Polska

przez | 11 września, 2024

W tym roku nasza szkoła dołącza do 31. “Akcji Sprzątanie Świata – Polska”. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod hasłem: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Jak wynika z raportów przygotowywanych nieprzerwanie od 30 lat przez Fundację Nasza Ziemia, wzięło w niej łącznie udział ponad 23 miliony uczestników, którzy posprzątali z natury ponad 45 milionów kilogramów śmieci! Zatem pomimo wzrostu świadomości, ciągle są tacy, którzy śmiecą w naturze, ale też jest ogromna rzesza tych, którzy sprzątają, pomagają troszczyć się o Planetę, czy wspólnie z Fundacją wołają: natura to nie jest miejsce dla śmieci!

Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w działania akcji. Oprócz akcji szkolnej gorąco zachęcamy do wspólnego rodzinnego wyjścia w teren i posprzątania kawałka naszej Planety!

Jeżeli zdecydujecie się dołączyć do naszej akcji prosimy o zrobienie zdjęć i podzielenia się efektami wspólnej pracy.

Pamiętajmy, Ziemia z każdym dniem traci swój grunt pod nogami, ale razem mamy możliwość to zmienić.

Klaudia Kopacz