Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego

przez | 18 czerwca, 2024

14 czerwca 2024r. to bardzo ważny dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym, bowiem tego dnia, po przeszło 7 latach od otwarcia sali gimnastycznej, miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział Goście: reprezentujący Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego Dyrektor Biura Poselskiego Piotr Hajnosz, Radna Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, Przedstawiciele Rady Powiatu Wadowickiego w osobach: Marek Cimer, Ireneusz Kowalczyk, Marcin Brózda, Łukasz Brózda,  Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela, Przedstawiciele Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w osobach: Paweł Hebda, Piotr Janusiewicz, Marcin Zadora, Łukasz Dragan, Leszek Śpiewak, Wiesław Łuczak, Tadeusz Wilk, Maciej Musiał, Radny poprzedniej kadencji Mirosław Faber, Sołtys wsi Stanisław Dolny Grażyna Opyrchał, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska: Maria Mlak, Beata Zając, Beata Oczkowska, Urszula Wilczyńska, Jadwiga Rusin, Dyrektor SP nr 1 w Stanisławiu Dolnym w latach 1992-2019 Marek Zięba, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej Bogusława Moskała, Kierownik Budowy Arkadiusz Krukowski, Pracownicy Urzędu Miasta: Małgorzata Leśniak, Stanisław Kosek, Anna Chorąży, Anna Wicher, Ksenia Podlaszewska, ksiądz Józef Piasecki, Przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Kleszcz oraz Przedstawiciele Rad Klasowych.

Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Joanna Elżbieciak, która w swoim  przemówieniu wyraziła wielką radość oraz satysfakcję z faktu, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym będą mogli korzystać z bezpiecznego i nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego na miarę XXI wieku.

Zrealizowana inwestycja to boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 22m x 46 m wraz z niezbędnym wyposażeniem. W jego skład wchodzi boisko do piłki ręcznej, boisko do piłki nożnej, trzy boiska do koszykówki, trzy boiska do piłki siatkowej oraz boisko do tenisa ziemnego. Inwestycja wraz z termomodernizacją budynku OSP w Stanisławiu Dolnym kosztowała ponad 2 mln złotych. Zadania realizowane były przy udziale środków z Rządowego Funduszu Polski Ład Projekt inwestycji Strategicznych(Edycja Trzecia- PGR); dofinansowanie 1 mln 800 tyś zł oraz przy wsparciu finansowym woj., małopolskiego; dotacja w wysokość 300 tyś zł. w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa”.  Brakującą kwotę, tj. pięćset sześć tysięcy złotych zapewniła Gmina Kalwaria Zebrzydowska. Wykonano m.in. roboty rozbiórkowe, mury oporowe, schody, pochylnię, drenaż, instalację kanalizacji deszczowej i sanitarnej, instalację elektryczną, teletechniczną, ogrodzenie  oraz utwardzono teren.

Powstały kompleks sportowy ma charakter ogólnodostępny, mogą z niego korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy miłośnicy sportu, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Bez wątpienia oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego to stworzenia nowych możliwości rozwoju i realizacji pięknej idei naszego Patrona ,św. Jana Pawła II- Sport to najlepsza droga do pokonania granic.

Zaproszeni goście w krótkich wypowiedziach wyrazili swoje zadowolenie z realizacji inwestycji oraz wiarę w to, że nowy obiekt będzie tętnił życiem oraz przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Po oficjalnej części  odbyła się część artystyczna, przygotowana przez grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły. Następnie wszyscy przeszli na zewnątrz, by wziąć udział w uroczystym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu nowego obiektu, którego dokonał proboszcz parafii w Stanisławiu Dolnym ks. Józef Piasecki. Na koniec zaproszeni goście oraz chętni uczniowie wykonali rzuty karne.

Bardzo cieszymy się z nowego boiska, które zapewni nam komfort i bezpieczeństwo, uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego i sprawi nam dużo frajdy na co dzień.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia.

Dyrektor Joanna Elżbieciak