Dzień Europy

przez | 15 maja, 2024

Jak co roku 9 maja nie zapomnieliśmy o święcie wszystkich Europejczyków i na swój sposób obchodziliśmy ten dzień. Dzień Europy, bo o nim mowa, został ustanowiony przez Parlament Europejski w 1951 r. i od tamtego roku obchodzony jest w całej Europie, zwłaszcza w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Dzieci z oddziałów 0 i klas 1-3 brały udział w miniwarsztatach, podczas których dowiedziały się kilku najważniejszych informacji dotyczących kontynentu i Unii Europejskiej. W części artystycznej tychże warsztatów, najmłodsi kolorowali postać Syriusza – maskotki Europy, natomiast ci nieco starsi wypełnili kolorami flagi krajów członkowskich Unii, które następnie stanowiły główny element dekoracji podczas spotkania dla klas starszych.

Wspomniane klasy 4-7, a właściwie ich 3-osobowe reprezentacje, uczestniczyły w XIV edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. W tym roku w interaktywnym quizie online poszczególne klasy reprezentowali:

kl.4
Tobiasz Filek
Jakub Górny
Alexander Maciasz

kl.5
Zuzanna Mularczyk
Bartosz Brózda
Kacper Wójcik

kl.6
Olivia Maciasz
Wiktor Godawa
Antoni Korzeniowski

kl.7
Kacper Jarosz
Patryk Pilarz
Szymon Zamysłowski

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom – reprezentantom klasy 7 – serdecznie gratulujemy!

Koordynatorzy