# Laboratoria Przyszłości – Lekcja języka polskiego z robotami: Kasią i Tymkiem

przez | 26 stycznia, 2024

Zakupione przez naszą szkołę w ramach projektu Laboratoria Przyszłości roboty Photon kolejny raz trafiły na lekcje języka polskiego. Tym razem 25 stycznia 2024 odwiedziły klasę V.

Uczniowie, utrwalając wiadomości dotyczące związków wyrazowych współrzędnych i podrzędnych, uczyli się programowania i logicznego myślenia z pomocą Kasi i Tymka. Robotami sterowali za pomocą tabletu, na którym zainstalowana jest aplikacja.

Bez wątpienia uczniowie najlepiej uczą się poprzez eksperymentowanie z czymś, a Photon został stworzony do tego celu.

Piątoklasiści szybko odkryli, że ich przyjaciele Kasia i Tymek wyposażeni są w 10 czujników, pozwalających na ich interakcję z otoczeniem. Dzięki nim mogli m.in. zmieniać dźwięk, światło oraz wykryć dotyk. Zabawom nie było końca!

Na zdjęciach widać, jak Kasia i Tymek pomagali piątoklasistom w utrwaleniu wiadomości dotyczących związków współrzędnych i podrzędnych. Uczniowie, pracując w grupach, zaprogramowanymi ścieżkami pt. „związki współrzędne- związki podrzędne” podążali do celu. Wszyscy świetnie poradzili sobie z przydzielonymi zadaniami.

Dzięki zakupionym pomocom w ramach Laboratoriów Przyszłości  codzienne lekcje stają się polem nowoczesnych doświadczeń, kreatywnej i innowacyjnej edukacji, ale też świetnej zabawy – a wiemy, że nauka smakuje najlepiej, jeśli ma wesoły charakter gry i zabawy.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok we wdrażaniu nowoczesnych urządzeń i technologii do codziennej edukacji w naszej szkole!

Joanna Elżbieciak, nauczyciel języka polskiego