Lektura na wieszaku

przez | 25 stycznia, 2024

Kolejny raz piątoklasiści mieli okazję wykazać się niezwykłą kreatywnością na lekcjach języka polskiego. Podsumowali bowiem lekturę szkolną pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, wykonując po raz pierwszy mobilne wersje książki. Było twórczo i merytorycznie.  Uczniowie tworzyli teksty, rysunki i inne elementy, które umieszczali na wieszakach. Po wykonaniu interesujących mobilnych wersji lektury, doskonalili umiejętność wystąpień publicznych, prezentując swoje prace. Nowa formuła podsumowania lektury przypadła do gustu piątoklasistom. Zapewne wpłynie to na lepsze zapamiętanie utworu! Klasa V pożegnała się z sympatyczną Anią Shirley, jednak przed nimi spotkanie z kolejnymi bohaterami i równie ciekawe projekty.

Joanna Elżbieciak, nauczyciel języka polskiego