przez | 25 stycznia, 2024

Babcie i Dziadkowie są głęboko w naszych sercach. Kochamy ich i cenimy za mądrość, dobroć i troskliwość. Wiemy, że zawsze znajdą dla nas czas i możemy na nich liczyć. Obchody ich święta, są więc tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości w naszej szkole.

W tym roku odbyły się one 22 stycznia. Był to wieczór pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Zaproszeni Goście bardzo licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnuków. Powitała ich serdecznie Pani Dyrektor Joanna Elżbieciak. Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali, przygotowany pod kierunkiem wychowawców, program artystyczny. Uroczystość rozpoczął polonez zatańczony przez uczniów klasy V. Potem były wiersze i piosenki pełne ciepłych i serdecznych słów dla kochanych Babć i Dziadków od najmłodszych uczniów. Goście zobaczyli też tańce. Uczniowie zatańczyli krakowiaka, polkę, rock and rolla, belgijkę oraz taniec z flagami. Wysłuchali też utworów granych na skrzypcach i wiolonczeli. Wszyscy włożyli wiele serca i pracy w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Po występach wiele ciepłych słów skierował do wszystkich, zaproszony na uroczystość, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Pan dr hab. inż. Augustyn Ormanty. Babcie i Dziadkowie otrzymali też prezenty i laurki. Wnuki zrobiły je samodzielnie. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za to, że odwiedzili naszą szkołę. Cieszymy się, że mogliśmy razem spędzić ten wieczór.

Do zobaczenia w przyszłym roku.