Przerwa na czytanie

przez | 1 listopada, 2023

W środę 25 października 2023 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Również tego dnia uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Wypożyczone książki czytali podczas przerw. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych historie ich ulubieńców czytali wychowawcy. Uczniowie klas II-VII, nauczyciele przynieśli ze swoich domowych biblioteczek ulubione książki, które czytali (w miarę wolnego czasu) podczas wszystkich przerw. Jeśli ktoś nie zabrał książki z domu, mógł sobie zabrać ze skrzyneczek, umieszczonych na korytarzach. Młodsi chętnie wypożyczali z biblioteki, niektórzy oprócz własnych pozycji przeczytali jeszcze nawet 3 książeczki. Najważniejsze, że wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję i naprawdę czytali! Podczas przerw było cicho, panowała miła, “czytelnicza” atmosfera.
Dziękuję wszystkim za udział i zachęcam do czytania każdego dnia!
Ozdobione pamiątkowe zakładki do książek, niech przypominają Wam o tym wyjątkowym dniu.
Bibliotekarz