XXIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie

przez | 26 października, 2023
W dniu 12 października 2023 r. uczniowie klasy 7 wraz z opiekunami uczestniczyli w XXIII Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od udziału w uroczystej mszy świętej, podczas której część z nas modliła się na jasnogórskich błoniach, a część zajęła miejsce wśród pocztów sztandarowych reprezentujących poszczególne szkoły z całej Polski. Po mszy świętej rozpoczęliśmy zwiedzanie Sanktuarium – w pierwszej kolejności udaliśmy się pod słynny ołtarz Matki Bożej, do Skarbca, Bastionu św. Rocha i Muzeum 600-lecia Jasnej Góry. Następnie spacerem przeszliśmy przez Wały Jasnogórskie, zrobiliśmy tradycyjnie zdjęcie pamiątkowe pod pomnikiem Jana Pawła II, a na koniec podziwialiśmy widoki rozpościerające się z Wieży Jasnogórskiej.
Na pamiątkę udziału w pielgrzymce otrzymaliśmy śpiewniki, symboliczne znaczki i różańce.
W tegorocznej ogólnopolskiej pielgrzymce wzięło udział blisko 7 tys. uczniów i  nauczycieli z ponad 170 placówek.
Liliana Wróblewska