Ostatnie Pożegnanie śp. Benedykta Ślusarczyka – dyrektora szkoła w latach 1971-1984

przez | 26 października, 2023

24 października nauczyciele, pracownicy, nauczyciele-emeryci, uczniowie wraz z pocztem sztandarowym, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Stanisławia Dolnego uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. Benedykta Ślusarczyka– dyrektora szkoły w latach 1971-1984.

Pani Dyrektor Joanna Elżbieciak w czasie przemowy na cmentarzu zapewniła o naszej wdzięcznej pamięci i modlitwie. Podziękowała za korespondowanie z dyrekcją, nauczycielami, za ciepłe słowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej; ostatnie 14 października bieżącego roku.

W swoich słowach podkreśliła, iż Dyrektor Ślusarczyk był człowiekiem o wielkim sercu, zawsze życzliwym i uśmiechniętym; bardzo skromnym i wyjątkowo ciepłym w kontaktach, budzącym zaufanie. Szanował pracowników, uczniów, rodziców i mieszkańców wsi Stanisław Dolny.  Cierpliwie, jak rzeźbiarz, kształtował młodzież na mądrych obywateli, uczył miłości do Ojczyzny, szacunku do ludzi i otaczającego świata.

W tym miejscu Pani Dyrektor nie mogła zapomnieć o żonie, śp. Józefie, która w naszej szkole dbała o wychowanie i wykształcenie uczniów klas młodszych. W swojej pracy, tak jak Pan Dyrektor Ślusarczyk, zawsze kierowała się sercem.