Letnia półkolonia

przez | 17 lipca, 2023

W dniach 26.06. – 30.06. 2023 r. odbyła się półkolonia letnia dla uczniów naszej szkoły. Uczestniczyło w niej 19 dzieci z klas 1-3. Opiekę nad nimi pełniły: Pani Paulina Karelus i Pani Magdalena Wilk. Uczestnictwo w półkolonii było bezpłatne, sfinansowane ze środków budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Niewątpliwie był to tydzień pełen atrakcji. W poniedziałek 26 czerwca odbyła się wycieczka do Muzeum Agatów w Rudnie. Oprócz zwiedzania muzeum dzieci uczestniczyły w warsztatach wyrabiania z gliny, obserwowały obróbkę agatów oraz poszukiwały cennych kruszców na polu agatowym. We wtorek 27 czerwca udaliśmy się do Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach, gdzie uczestnicy brali udział w wodnych grach i zabawach. Po kąpieli przeszliśmy pod pomnik Jana Pawła II przy Kościele św. Piotra i Pawła. W środę 28 czerwca  w szkole odbyły się warsztaty „Mały Inżynier”, wytworami których były, m.in.: elektromagnesy i pływaki Kartezujsza. Po intensywnej pracy uczestnicy rywalizowali w grach ruchowych w sali gimnastycznej. Czwartek okazał się dniem bardzo intensywnym. Najpierw obejrzeliśmy film pt. „Mała Syrenka” w Wadowickim Centrum Kultury, następnie udaliśmy się do Muzeum Miejskiego, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „ Glinianie inspiracje beskidzkim powsinogą”. Tutaj każdy wykonał zawieszkę w formie glinianego ptaszka. Na koniec udaliśmy się do Klasztoru oo. Bernardynów Kalwarii Zebrzydowskiej, najbliższego zabytku UNESCO, gdzie  w Baszcie Mikołaja Zebrzydowskiego obejrzeliśmy wystawę fotografii Artura Brockiego. W piątek 30 czerwca w szkole gościliśmy Panią Katarzynę Baran wraz z synem Szymonem z Werandy Anieli, którzy poprowadzili warsztaty artystyczne – obrazki malowane na szkle. Nastąpiło oczywiście podsumowanie tygodnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Przez cały tydzień dzieci systematycznie i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Pożegnaliśmy się w bardzo dobrych humorach i z dźwiękiem pytań: kiedy następna półkolonia? Również spłynęły do nas liczne podziękowania od rodziców, co jest dla nas szczególnie ważne, że mogliśmy urozmaicić dzieciom wakacyjny wypoczynek. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne półkolonie.

Kierownik półkolonii- dyrektor Joanna Elżbieciak

Opiekunowie- Magdalena Wilk, Paulina Karelus