Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

przez | 13 kwietnia, 2023

5 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0B obchodzili Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada co roku dnia 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Przedszkolaki z tej okazji udały się do biblioteki szkolnej. Pani Jadwiga opowiedziała i pokazała najmłodszym, czym różni się książka dla dzieci od książki dla dorosłych. Następnie nawiązując do duńskiego pisarza wymieniła jego najsłynniejsze baśnie dla dzieci m. in. “Calineczka”, “Brzydkie kaczątko”, “Świniopas”, “Dziewczynka z zapałkami”, “Królowa śniegu”, “Słowik”. Dzieci miały też okazję obejrzeć prace plastyczne starszych kolegów i koleżanek, które związane są z baśniami autora. Na koniec nauczyciel bibliotekarz przeczytał dzieciom baśń pt. “Calineczka”. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia z dużym misiem. Wszystkie dzieci otrzymały do pokolorowania obrazek ze sceną z baśni “Calineczka”.

Agnieszka Jędrzejczyk