Przerwa na czytanie – podsumowanie akcji

przez | 25 października, 2022

W dniu 24 października 2022 roku, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Od początku października czytelnicy wypożyczają i czytają książki, zgodnie z hasłem tegorocznego miesiąca bibliotek ,,Czytanie dla pokoju”. Za każde 3 przeczytane pozycje otrzymują  znaczek, który umieszczają w bibliotece wokół ,,papierowej planety”. Na końcu miesiąca podliczymy, która klasa przeczytała najwięcej książek?

III Międzynarodowa edycja została poprzedzona: ustaleniem z Dyrekcją i nauczycielami, kiedy zostanie przeprowadzona akcja ,,Przerwa na czytanie”, rozwieszeniem  plakatów informujących o wydarzeniu, wyborem ciekawych książek , pomysłem na miejsce czytania, doborem kostiumów…

W dniu 24.X. 2022 r. 119 uczniów, 34 przedszkolaków, 14 nauczycieli – łącznie 170 osób, wzięło udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Czytano różne książki : ,,Złota księga bajek”, ,,Smyk, uprowadzony szczeniak”, ,,Najnowsze przygody Mikołajka”,,, Asiunia”,  ,, Niesamowite przygody 10 skarpetek”, ,,Banda Czarnej Frotte”,  ,,Baśniobór”, ,,Tkacz iluzji”, ,,Złodziejka książek”… każdy czytał fragment wybranek książki. Przedszkolakom czytały panie wychowawczynie.

Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, byli bardzo zainteresowani. Było  wiele ciekawych pomysłów, co do wyboru lektury, strojów, miejsca.

Czytelnicy na pewno przyjdą do biblioteki, by poznać dalsze losy bohaterów, by czytać inne książki. I to jest nasz cel!

#przerwanaczytanie