Dzień Patrona Szkoły

przez | 23 października, 2022

21.10.2022r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień Jana Pawła II. Najpierw uroczyście za sztandarem szkoły udaliśmy się do pobliskiego kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Józef Piasecki. Msza Święta została ubogacona w piękny śpiew przygotowany przez panią Dorotę Sarapatę wraz z uczniami z naszej szkoły. Następnie za sztandarem przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiła druga część uroczystości. Wszyscy obecni odśpiewali hymn szkoły oraz zapoznali się z harmonogramem dnia patrona. Wkrótce potem rozeszliśmy się do klas, w których młodsze klasy oraz przedszkolaki oglądały krótką bajkę pt. ,,Św. Jan Paweł II – Aureola,” później dzieci kolorowały obrazek z wizerunkiem Jana Pawła II oraz przygotowywały elementy plakatu, jaki mogą Państwo zobaczyć na szkolnym korytarzu przy wejściu do szkoły oraz miały możliwość gry pt. ,,Z Janem Pawłem II.” Ostatnim elementem w młodszych klasach oraz grupach przedszkolaków było nauczanie się refrenu piosenki Magdy Anioł pt. ,,Lolek.” Natomiast starsze klasy oglądały krótki fragment koncertu poświęconego Janu Pawłowi II, przygotowywały elementy plakatu, grały w grę ,, Z Janem Pawłem II” oraz przygotowywały krótką scenkę z życia papieża. O 12.30 zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie młodsze klasy oraz przedszkolaki zaśpiewały piosenkę Magdy Anioł pt. ,,Lolek”, a starsze klasy zaprezentowały za pomocą pantonimy scenki wcześniej przygotowane. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani brawami. Na koniec Pani Dyrektor przygotowała dla nas pyszną niespodzianką. Dzień Patrona Szkoły był dla nas ważnym i niesamowitym przeżyciem.