Dzień Odkrywców Zawodów

przez | 7 kwietnia, 2022

7 marca 2022 roku  w naszej szkole odbył się Dzień Odkrywców Zawodów. Wszystkie klasy zaangażowane zostały w popularyzację różnych zawodów. Klasy młodsze tj. przedszkolaki, uczniowie zerówki oraz klas 1 -3 przebierali się za przedstawicieli poszczególnych specjalności. Pomysłowości nie brakowało i na przerwach można było zobaczyć m.in. sportowców, mechaników, artystów, lekarzy czy strażaków. Piękne stroje zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Starsi uczniowie z klas 4 – 8 podzieleni zostali na pięcioosobowe zespoły i wylosowali jeden spośród siedemnastu zawodów zarówno współczesnych jak i zapomnianych. Każda z grup przygotowała plakat, który stał się wizytówką danego fachu. Wszystkie prace zawieszone zostały na sali gimnastycznej, gdzie stworzyły galerię zawodów i każda z klas wraz z wychowawcą ją obejrzała, a tym samym nabyła wiedzę o różnych specjalnościach.