Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej

przez | 1 listopada, 2021

W dniu 21 października 2021 r. klasa druga i trzecia były na wycieczce w Kalwarii Zebrzydowskiej, a konkretnie w Klasztorze oo. Bernardynów i na Dróżkach kalwaryjskich. W trakcie spaceru fragmentem Dróżek dzieci zapoznały się z krótka historią niektórych kaplic m. in. kaplicy Ukrzyżowania (do której mimo dość dużego wzniesienia doszli sprawnie), kaplicy Grobu Pańskiego i kaplicy Trzeciego Upadku.

Wspólnie z przewodnikiem uczniowie zwiedzili niektóre miejsca znajdujące się na terenie Klasztoru i Domu Pielgrzyma. Zobaczyły m. in. pokój, w którym papież św. Jan Paweł II przebywał podczas ostatniej pielgrzymki do Kalwarii. Podczas pobytu dzieci zakupiły pamiątki w sklepiku klasztornym.

Dzięki pięknej pogodzie wszystkim dopisywały świetne humory.

Bardzo dziękujemy pani B. Maciasz za wykonanie pięknych zdjęć podczas wycieczki.