Kosmiczny lapbook – konkurs

przez | 9 czerwca, 2021

W związku z wystawą czasową “Skarby nie z tej Ziemi”, którą Muzeum Miejskie w Wadowicach przygotowało we współpracy z kolekcjonerami zrzeszonymi w Polskim Towarzystwie Meteorytowym, ogłoszony został konkurs pt. “Kosmiczny lapbook”, którego celami są:
– zachęcenie dzieci do czerpania wiedzy na temat kosmosu i materii kosmicznej, która każdego roku spada na Ziemię w dziesiątkach tysięcy ton,
– rozbudzanie indywidualnych zdolności i zainteresowań,
– rozwijanie umiejętności plastycznych i estetycznych oraz umiejętności przekazywania i zaprezentowania swojej wiedzy.
W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas 4 – 8 szkoły podstawowej. Udział w nim jest bezpłatny a zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka prezentującej wiadomości i ciekawostki na temat kosmosu i materii kosmicznej zdobytych m.in. podczas zwiedzania bezpłatnej wystawy “Skarby nie z tej Ziemi’, która dostępna jest do 26 września (od wtorku do niedzieli w godzinach 9:30 – 15:30).