Półkolonia letnia

przez | 29 czerwca, 2024

W dniach 24.06. – 28.06. 2024r. odbyła się półkolonia letnia dla uczniów naszej szkoły. Uczestniczyło w niej 20 dzieci z klas 1-3. Opiekę nad nimi pełniły: Pani Paulina Spólnik i Pani Karolina Moskała. Uczestnictwo w półkolonii było bezpłatne, sfinansowane ze środków budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Niewątpliwie był to tydzień pełen atrakcji. W poniedziałek 24 czerwca odbyła się wycieczka do Parku Trampolin  GOjump w Krakowie. Przez pierwszą godzinę uczniowie mieli  zajęcia sportowe z trenerem, a następnie korzystali z piankowych mat do skakania, siatek do wspinaczki czy basenów pełnych gąbek.  We wtorek 25 czerwca uczestnicy  półkolonii udali się do Kalwarii Zerzydowskiej, gdzie spędzili miło czas w sali zabaw HOOPlA PARK. W środę 26 czerwca  w szkole odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Twórcza babranina” prowadzone przez P. Gabrielę Suter. Uczniowie wykonali cudne gipsowe dekoracje w formie serduszek i kwiatów.  Ozdobiły je kolorowymi szkiełkami, tworząc niepowtarzalne mozaiki. Po intensywnej pracy uczestnicy rywalizowali w grach ruchowych na boisku wielofunkcyjnym. W czwartek zgodnie z harmonogram udaliśmy się do Wadowic, by w Stefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA samodzielnie poszukiwać, odkrywać i eksperymentować. Następnie w Wadowickim Centrum Kultury obejrzeliśmy film pt. „W głowie się nie mieści 2”. W piątek 28 czerwca udaliśmy się do Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach, gdzie uczestnicy brali udział w wodnych grach i zabawach. Po kąpieli przeszliśmy pod pomnik Jana Pawła II przy Kościele św. Piotra i Pawła. Nastąpiło oczywiście podsumowanie tygodnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz własnoręcznie wykonane mozaiki.

Przez cały tydzień dzieci systematycznie i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Pożegnaliśmy się w bardzo dobrych humorach i z dźwiękiem pytań: kiedy następna półkolonia? Również spłynęły do nas liczne podziękowania od rodziców, co jest dla nas szczególnie ważne, że mogliśmy urozmaicić dzieciom wakacyjny wypoczynek. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne półkolonie.

Kierownik półkolonii- dyrektor Joanna Elżbieciak

Opiekunowie- Karolina Moskała, Paulina Spólnik