Majowe święta w przedszkolu

przez | 9 maja, 2024
W grupie przedszkolnej 0B odbył się cykl zajęć poświęcony Majowym Świętom Narodowym. Pierwszego dnia dzieci  poznawały symbole narodowe: godło, flagę, śpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Poznały baśnie i legendy polskie. Wykonały pracę plastyczną Flagę Polski.
Drugiego dnia dzieci zamieniły się w małych kucharzy, przygotowywały biało-czerwone kanapki i owocową, zdrową, pyszną przekąskę. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie smarowały chrupkie pieczywo i wafle ryżowe białym serkiem i truskawkowym dżemem. Przygotowane kanapki i owocowe przekąski  wyglądały naprawdę bardzo smakowicie, nic więc dziwnego, że po tej kulinarnej przygodzie zniknęły z talerzy bardzo szybko, bo przecież każdy z nas wie, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.
Trzeciego dnia dzieci uczyły się jednego z pięciu polskich tańców narodowych “Krakowiaka”. Na początku zajęć rozmawialiśmy o Krakowiaku i oglądaliśmy na ilustracjach strój do tego tańca. Udało nam się opanować kilka kroków. Taniec przypadł dzieciom do gustu.
Wych. Agnieszka Jędrzejczyk