Międzynarodowy Dzień Pizzy w oddziale 0b

przez | 21 stycznia, 2024

17.01. jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Pizzy, z tej okazji w oddziale przedszkolnym 0B zrobiliśmy własnoręcznie pizzę. Już początkowe przygotowania sprawiły dzieciom wielką frajdę – krojenie składników, wsypywanie do miseczek produktów, smarowanie spodów sosem, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, w celu upieczenia. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały przygotowanej przez siebie pizzy.  Dzięki temu dniu przedszkolaki poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi, poznały składniki, z których robi się ciasto na pizze oraz te, które można ułożyć na pizzy. Podsumowują wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.