Warsztaty cukiernicze

przez | 21 stycznia, 2024

Dnia 8.01. i 12.01 w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B odbyły się warsztaty cukiernicze. Warsztaty przeprowadzili rodzice w grupie 0A pani Agata z absolwentką naszej szkoły Wiktorią, a w oddziale 0B również pani Agata z panią Justyną. Na początku zajęć dzieci miały odgadnąć o jakim zawodzie jest mowa. Dzieci bez problemu poradziły sobie z tym zadaniem. Kolejno dekorowali pierniki lukrem i kolorowymi posypkami. Zmierzyli się z wykonywaniem ozdób z ciastoliny, którymi następnie dekorowali trzypiętrowy tort. Wszyscy mieli okazję spróbować zjeść kolorową galaretkę bez użycia rąk. Ostatnim zadaniem było tworzenie wierz z kubeczków po jogurtach. Na koniec wszystkie dzieci wypowiedziały się co im się najbardziej podobało w tych zajęciach. Bardzo dziękujemy rodzicom oraz Wiktorii za przedstawienie dzieciom zawodu cukiernika.
Wychowawczynie grup 0A i 0B