Konkurs plastyczny pod hasłem “Dziadek do orzechów”

przez | 4 grudnia, 2023
Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do udziału w  Świątecznym Konkursie Plastycznym pod hasłem “Dziadek do orzechów”.
Tematyka konkursu:
Zapraszamy wszystkich młodych artystów do wyrażenia swojej autorskiej interpretacji postaci “Dziadka do orzechów”. Ta symboliczna postać, inspirowana baletowym dziełem Piotra Czajkowskiego, przenika naszą wyobraźnię od lat. Chcemy, aby dzieci podzieliły się swoim unikalnym spojrzeniem na tę ikoniczną postać świąt.

Cele konkursu:
– Promocja twórczości dzieci i młodzieży.
– Popularyzacja tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.
– Rozwijanie zdolności manualnych.
– Rozwijanie wyobraźni plastycznej.
Kategorie konkursowe:
1. Kategoria indywidualna: dzieci (samodzielne prace) – z podziałem na grupy wiekowe.
2. Kategoria rodzinna: dzieci + rodzice.
Ograniczenia w liczbie składanych prac:
– Dowolna liczba prac z jednej szkoły.
– Jeden uczestnik może złożyć jedną pracę w kategorii indywidualnej i jedną w kategorii rodzinnej.
Termin składania prac:
4 grudnia – 15 grudnia 2023 r. w godzinach pracy CKSiT
Miejsce dostarczenia prac:
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Stare Kino, ul. Mickiewicza 4 (naprzeciwko Urzędu Miasta).
Ogłoszenie wyników i nagrody:
Wyniki zostaną ogłoszone podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na kalwaryjskim Rynku w dniu 17.12.2023 r. oraz 18.12.2023 r. na stronie [Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej](www.ckstkalwaria.com). Nagrody rzeczowe czekają na zwycięzców!
Ocena prac:
Jury oceni kreatywność, estetykę pracy, wykorzystanie elementów naturalnych, trwałość konstrukcji oraz zgodność z tematem konkursu.
Karta zgłoszenia:
Prosimy o dostarczenie prac wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową (załącznik 1 do Regulaminu).