Innowacja w przedszkolu – Masy plastyczne i zabawy sensoryczne

przez | 1 grudnia, 2023

Dnia 24.11. 2023 r. w przedszkolu odbyły się zajęcia sensoryczne pt. “Masy plastyczne i zabawy sensoryczne”. Na początku zajęć dzieci z pomocą nauczyciela odpowiedziały na pytanie: jakie mamy zmysły? Poznaliśmy kilka nazw mas sensorycznych: piasek kinetyczny, ciecz nienewtonowska i masa solna. Obejrzeliśmy ilustracje tematyczne po czym przystąpiliśmy do pracy. Dzieci odmierzały i mieszały składniki takie jak: mąka kukurydziana, mąka ziemniaczana, mąka pszenna, olej, sól i woda. Najpierw wspólnie wykonaliśmy ciecz nienewtonowską – dzieci były zdziwione, że raz ciecz staje się twarda, a raz płynna. Kolejno piasek kinetyczny – dzieci lepiły z niego różne wytwory ( wulkany, serduszka, zamki). I na końcu przyszedł czas na wykonanie masy solnej. Wszystkie dzieci wycinały różne kształty, wykorzystując foremki oraz własną wyobraźnię i oczywiście świetnie się przy tym bawiąc. Nasze wytwory zostawiliśmy do wyschnięcia, by następnie pomalować je farbami. Zajęcia wzbudziły w dzieciach ogromną ciekawość i wyzwoliły w nich wiele radości.