Spotkanie profilaktyczne dla rodziców

przez | 13 września, 2023

18 września o godzinie 17.00 w naszej szkole odbędzie się spotkanie profilaktyczne dla rodziców. Tematem spotkania będą “Zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży”. Warsztaty dla Państwa poprowadzi po raz drugi Pani Katarzyna Kudyba z  Centrum Szkoleń Edukacyjnych z Krakowa EDUKATOR –  psycholog, pedagog , seksuolog i  wykładowca akademicki, a także autorka tekstów do Newsweek Psychologia Nastolatka  i Medycyna-Praktyczna Pediatria. Pani Katarzyna jest doskonałym  znawcą wirtualnej przestrzeni, trenerem w zakresie profilaktyki uzależnień, nowych mediów oraz przeciwdziałania cyberprzemocy i przemocy. Poprzednie warsztaty z Panią Kudybą spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród obecnych wówczas rodziców.

Program spotkania obejmuje trzy moduły:

1. Wprowadzenie w obszar wiedzy na temat zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży.
  • Charakterystyka, etiologia i czynniki ryzyka, mechanizmy ich powstawania
  • Problematyka uzależnienia od aktywności w przestrzeni wirtualnej (gry, media  społecznościowe, komunikatory, hazard internetowy)
  • Substancje psychoaktywne-  domowy odlot, energy drinki, dopalacze, e papierosy
  • Agresja i autoagresja m. in podszeptywanie śmierci, cyberbating nauczycieli, scamowanie, cyberprzemoc
  • Zachowania ryzykowne w obszarze rozwoju seksualnego
  • Anarchia żywieniowa, alkoreksja, restrykcyjne diety
  1. Pomoc psychologiczna w interwencji kryzysowej.
  2. Zasady budowania kontaktu z dziećmi i młodzieżą.

Czas trwania warsztatów –  135 min.

Zapraszamy i zachęcamy do przybycia.

Dyrektor szkoły   Joanna Elżbieciak

Pedagog   Joanna Sadłoń