Jak nie czytam, jak czytam

przez | 8 czerwca, 2023

Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym włączyli się do ogólnopolskiej akcji,, Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym organizatorem jest Wydawnictwo Sukurs wydawca miesięcznika Biblioteka w Szkole.
W dniu 7 czerwca 2023r. o godzinie 10:00 – 155 osób z naszej szkoły czytało, by wspólnie z innymi uczniami w Polsce włączyć się do akcji. Każdy przyniósł ze swojej domowej biblioteczki ulubioną książkę. Młodsze dzieci dodatkowo założyły stroje, by wcielić się w role ulubionych bohaterów literackich i postaci baśniowych.
Czytaliśmy na podwórku szkolnym, w gronie kolegów, koleżanek i wychowawców. Panowała miła
i rodzinna atmosfera. Dziękuję wszystkim za udział w akcji. Pamiętajmy, że czytanie jest dla nas bardzo ważne!
Bibliotekarz