Modele edukacyjne

przez | 16 maja, 2023
15 maja chętni uczniowie z  klas 1 – 5 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. Zajęcia dotyczyły zagadnień z zakresów: fizyki, mechaniki, logiki.  W trakcie warsztatów uczniowie eksperymentowali na modelach stworzonych przez konstruktora, który  wykonuje je z zamiłowania  i prezentuje podczas mobilnych warsztatów.  Modele edukacyjne bazują na projektach Leonarda da Vinci. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się ze zjawiskami występującymi w otaczającym nas świecie. Największą zaletą warsztatów była możliwość poznawania świata nauki w sposób inspirujący, obrazowy i praktyczny. Uczestnicy  mogli samodzielnie dotykać i konstruować oraz świetnie się bawić, nawet nie zdając sobie sprawy, że zdobywają wiedzę, którą w przyszłości wykorzystają.

Warsztaty pozwoliły odkrywać świat w sposób inspirujący, rozbudzając ciekawość do zdobywania wiedzy.  Pozwoliły zrozumieć, że istnieje wiele rozwiązań tego samego problemu. Nauka poprzez zabawę stała się przyjemnością. Ciekawa i praktyczna lekcja była dla wszystkich uczestników nie tylko zabawą, ale też nauką.