Lekarz w oddziale 0b

przez | 24 lutego, 2023

Dnia 22.02.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0B poznały zawód lekarza i pielęgniarki. Zajęcia rozpoczęły się nauką przysłowia ” w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Następnie kolorowali czepki lub światełka chirurgiczne, które później podczas zabaw mieli na głowach. Kolejno poznawali przyrządy medyczne takie jak: stetoskop, otoskop, lusterko dentystyczne, strzykawka, ciśnieniomierz, patyczek do sprawdzania gardła. Nie zabrakło także bandażowania na wielkim miśku lub na sobie nawzajem. Dowiedzieli się jak należy oczyścić ranę zanim zrobi się opatrunek. Przedszkolaki poznali różnych pracowników opieki zdrowotnej takich jak: pediatra, stomatolog, chirurg, pielęgniarka, kardiolog, Pokolorowali jednego z nich. Kumulacyjnym punktem było przejście na salę gimnastyczną i poznanie dwóch numerów alarmowych 112 i 999, oraz zabawa w kierowcę ambulansu. Serdecznie dziękujemy mamie Noego, mamie Jana i pani Wiktorii za przeprowadzenie tych jakże wartościowych zajęć.