Klasa 8a programuje z robotem edukacyjnym Photon

przez | 19 lutego, 2023

Uczniowie najlepiej uczą się poprzez eksperymentowanie, a robot Photon został stworzony właśnie do tego celu. Pomaga rozwijać u uczniów kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. Wyposażony jest w czujniki pozwalające na interakcje robota z otoczeniem. Dzięki nim może m.in. wykryć dotyk, światło, przeszkody czy dźwięk.

15 lutego uczniowie klasy 8a na lekcji języka polskiego mieli możliwość zapoznania się z tym niezwykłym robotem i programowania świata przedstawionego w “Panu Tadeuszu”. Ósmoklasiści bardzo szybko opanowali podstawy obsługi robota. Z uwagą śledzili każdy jego ruch, po to aby później prawidłowo go zaprogramować. Bez wątpienia lekcja była dla uczniów świetną odskocznią od szkolnej codzienności.