“Się pomaga!”

przez | 5 grudnia, 2022
W niedzielę 4 grudnia przy naszej szkole powstało Miasteczko Świętego Mikołaja. Tam postawili swój namiot również harcerze, aby przeprowadzić akcję sprzedaży domowych ciast na rzecz chorej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek.
W sobotę wspaniali ludzie przynieśli do szkoły swoje (lub zakupione) wypieki, w liczbie ok 50. Sprawna ekipa Mam bardzo szybko podzieliła je na porcje, zgrabnie spakowała w pudełeczka. Dzięki Panu Andrzejowi znalazły one bezpieczne, chłodne miejsce.
W niedzielny poranek ciasta trafiły na kiermasz prowadzony przez harcerzy: dh. Dorotę, dh. Kasię, Szymona, Elizę, Nikolę, Olę, Julię, Karola, Emilię, Julię, Gabrysię, Olę, Karolinę i Zuzię. Od 7:50 do 15:00 przychodzili do “Miasteczka” mieszkańcy naszej i okolicznych miejscowości. Oprócz mikołajowych atrakcji chętnie kupowali także ciasta i świąteczne ozdoby podarowane na stoisko przez WTZ w Zebrzydowicach i nasze zuchy – Ekoludki. Datki trafiały do specjalnej skarbonki.
Jak obliczyła specjalna komisja, zebraliśmy w sumie 6288,09 zł. Kwota ta została wpłacona w poniedziałek na konto fundacji “siepomaga.pl/zosia-pająk”.
Oto dowód:
Rodzina i przyjaciele Zosi składają wielkie podziękowania dla wszystkich ofiarodawców i osób, które pomogły w zorganizowaniu tej akcji!