V Pielgrzymka Szkół Papieskich do Sanktuarium św. Jana Pała II w Krakowie

przez | 6 listopada, 2022

W dniu 18 października 2022r. uczniowie klasy czwartej oraz asysta Szandaru Szkoły pod opieką wychowawcy, Pani Jadwigi Żak i Pani Grażyny Opyrchał wzięli udział w V Pielgrzymce Szkół Papieskich do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie pod hasłem: „Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy”. Uczestniczyło w niej 15 szkół z Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymkę rozpoczęła uroczysta msza św.. Po mszy wszystkie szkoły ze sztandarami zgromadziły się na placu przed Sanktuarium, gdzie każdą szkołę krótko zaprezentował jej przedstawiciel i wspólnie odmówiono modlitwę różańcową. Po uroczystościach zwiedziliśmy wystawę Nasz Papież w Muzeum św. Jana Pawła II. Zgromadzono tu dary, które Papież otrzymywał od wiernych z całego świata. Wyjechaliśmy również na wieżę, by podziwiać panoramę miasta i gór.