Dzień Języka Angielskiego

przez | 24 kwietnia, 2022

Czy wiesz, że na 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Języka Angielskiego?

Dzień ten został ustanowiony dla uczczenia i upamiętnienia twórczości angielskiego poety, dramaturga i aktora – Williama Szekspira (ang. William Shakespeare). Co ciekawe, ta data uznawana jest zarówno za dzień urodzin, jak i dzień śmierci pisarza.

W ramach zajęć Koła Języka Angielskiego uczniowie klasy 5 pracowali m. in. metodą projektu i z okazji wspomnianego Dnia Języka Angielskiego zdecydowali się podzielić efektami swojej pracy. Pierwszy projekt ma formę słowniczka, w którym znajdziecie słowa związane z Dniem Św. Walentego zwanym również Dniem Zakochanych lub walentynkami. Drugi natomiast stanowi instrukcję, dzięki której wykonacie bardzo praktyczną, a przy tym zabawną zakładkę do książki.

21 kwietnia obchodzony był Dzień Kreatywności, więc może i Wam uda się wykorzystać przy tej okazji drzemiące pokłady pomysłowości, by stworzyć własny projekt zakładki.

Serdecznie Was do tego zachęcamy!

opiekun i uczestnicy Koła Języka Angielskiego