Wycieczka do OSP w Stanisławiu Dolnym

przez | 24 marca, 2022

Na zaproszenie strażaków OSP, “zerówka” wybrała się na wycieczkę do remizy strażackiej. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w pokazie sprzętu strażackiego. Wielką atrakcją okazały się wozy strażackie. Dzieci mogły wsiąść do samochodów, poznać niezbędne wyposażenia, strój strażacki. Dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, wykazały się znajomością numerów alarmowych. Przez chwilę wszyscy poczuli się jak prawdziwi strażacy. Przedszkolaki zwiedziły również budynek remizy, podziwiały puchary zdobyte na zawodach i sztandar.

Bardzo dziękujemy panom strażakom za umożliwienie naszym podopiecznym poznania zawodu strażaka. Szczególnie dziękujemy dziadziusiowi Fabiana, panu naszelnikowi Mirosławowi Fabrowi oraz panom Jakubowi Kleszczowi i Karolowi Fabrowi.

Wychowawczyni klasy 0a – Elżbieta Wróblewska