I ty możesz zostać wolontariuszem!

przez | 24 marca, 2022

W tym roku szkolnym Dzień Wolontariusza obchodziliśmy 7 marca. Działające w naszej szkole Koło Wolontariatu “Warto pomagać” przygotowało krótki program, podczas którego uczniowie mogli sprawdzić, ale i poszerzyć swoją wiedzę nt. wolontariatu. Klasy 1-3 oraz oddziały 0a i 0b uczestniczyły w spotkaniu z wolontariuszami, którzy opowiedzieli o działalności naszego szkolnego koła i zaprezentowali fotorelację z dotychczas przeprowadzonych akcji. Uczniowie klas 4-8 rozpoczęli spotkanie od obejrzenia filmu animowanego pt. “Mała historia dobroczynności”, a następnie przedstawiciele każdej z klas wzięli udział w interaktywnym quizie nt. wiedzy o wolontariacie. Oba spotkania zakończyły się pokazem filmu – sondy przeprowadzonej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy odpowiadali na pytanie: “Kim jest wolontariusz?”

Poniżej przedstawiamy wyniki quizu:

I miejsce – kl. 4 (Antoni Korzeniowski, Wiktor Godawa, Szymon Bieniecki)
II miejsce – kl. 5 (Kacper Jarosz, Mateusz Wiśniewski, Dominik Winiarczyk)
III miejsce – kl. 7b (Szymon Przebinda, Oliwia Studnicka, Filip Sarapata)
IV miejsce – kl. 7a (Karol Opyrchał, Jakub Filek, Szymon Młynarski)
V miejsce – kl. 8 (Fabian Kowalówka, Kordian Faber, Oliwier Moskała)

opiekunki SKW