Spotkanie zawodoznawcze z rodzicem – pielęgniarka

przez | 9 marca, 2022

W dniu 7 marca, w ramach Dnia Odkrywców Zawodów, uczniowie kl. 8 i oddziału 0a mieli okazję poznać szczegóły pracy na stanowisku pielęgniarki. Dzięki bogatej prezentacji, starsi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy nt. zasad obowiązujących w miejscach pracy, przedmiotach niezbędnych w zawodzie pielęgniarki, jak i praktycznych informacji dot. ścieżek kształcenia czy prawa do wykonywania zawodu. Młodsi natomiast mieli okazję porozmawiać nt. ubioru, typowych narzędzi czy miejsc pracy pielęgniarki. Oba spotkania obfitowały w pomoce dydaktyczne i praktyczne ćwiczenia np. pomiary pulsoksymetrem czy aparatem do mierzenia ciśnienia krwi.

Serdecznie dziękujemy Pani Ilonie Kleszcz  za poświęcony czas i bardzo bogate, zarówno pod względem podstawowych informacji, jak i ciekawostek, scenariusze spotkań. Dziękujemy także za upominki dla kl. 8 i własnoręcznie przygotowane czepki pielęgniarskie, które wśród przedszkolaków stanowiły niewątpliwie dodatkową atrakcję.

koordynator ds. WSDEZ