Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

przez | 16 września, 2021

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem ,,Baśnie i Legendy z Całego Świata”.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do obejrzenia wystawki książek-

,,BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”- od 20 września do 6 października 2021 r.

Biblioteka zaprasza uczniów klas I-V do udziału w konkursie czytelniczo – plastycznym: ,,BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”

Uczestnicy: uczniowie klas I-V.

Czas trwania: październik 2021r.

Cele: rozwijanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, poznanie wybranej baśni lub legendy, włączenie się w ogólnopolską akcję czytelniczą.

Przebieg konkursu:

Wystawa książek “Baśnie i legendy z całego świata”- po obejrzeniu książek, uczniowie wybierają jedną z nich.

Książkę – lub wybraną ze zbioru- baśń, należy przeczytać.

Uczniowie klas I-III wykonują ilustrację do jednej przeczytanej baśni. Technika pracy dowolna, format A3. Należy napisać autora (jeśli jest podany) oraz tytuł baśni, legendy.

Na odwrocie piszemy swoje imię i nazwisko, klasę.

Uczniowie klas IV-V wykonują ilustrację ( tak jak kl. I-III). Dodatkowo w kilku zdaniach (na osobnej kartce)piszą:

O czym była baśń?

Prace (wykonane samodzielnie) przynosimy do biblioteki do końca października 2021r.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Zapraszam! – Jadwiga Żak