Staś to synek Wioli i Michała, mieszkańców gminy Wadowice. Przyszedł na świat zaledwie kilka miesięcy temu. Radość rodziny została przerwana przez dramatyczną diagnozę – u Stasia wykryto rzadki typ białaczki- JMML.
Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku kostnego.
Rodzina oraz przyjaciele apelują o wsparcie i zachęcają wszystkie osoby, które nie są jeszcze zarejestrowane w bazie DKMS, do dołączenia.
W związku z tym w najbliższym czasie odbędą się dwa wydarzenia, podczas których będzie można się zarejestrować:
-Festyn charytatywny w Mini Zoo Inwałd, 24 maja 2025, 14:00 – 17:00
-XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i MDP, Stadion MKS Skawa, ul. Błonie 2, 34-100 Wadowice,25 maja 2025, od 9:30
Możesz pomóc!
Zarejestruj się w bazie i zostań potencjalnym dawcą szpiku ❤️
Igrzyska Dzieci – piłka nożna
W dniu 12 maja uczniowie naszej szkoły z klas 4–6 wzięli udział w gminnych zawodach sportowych w ramach Igrzysk Dzieci, które odbyły się na boisku Orlik w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rywalizacja toczyła się w piłce nożnej, a nasze drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, wykazując się walecznością, umiejętnościami i sportowym duchem.
Dziewczęta spisały się znakomicie, zdobywając 2. miejsce w klasyfikacji gminnej, co jest ogromnym powodem do dumy. Chłopcy również dali z siebie wszystko i zakończyli zmagania na 2. miejscu w swojej grupie eliminacyjnej. Choć nie udało się awansować do finałów, turniej był dla nich cennym doświadczeniem i okazją do dalszego rozwoju sportowego.
Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gratulujemy wyników!
Powołanie do Wiosennej Akademii Młodych Orłów 2025
Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Wiktoria Elżbieciak została powołana do udziału w prestiżowym zgrupowaniu Wiosennej Akademii Młodych Orłów 2025, organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.
Do udziału w akademii, która odbywała się w dniach 5–9 maja 2025 roku w Siedlcach, zaproszono jedynie 40 najbardziej utalentowanych zawodniczek z całej Polski z roczników 2011 i 2012, w tym tylko 4 bramkarki – wśród nich znalazła się właśnie Wiktoria, reprezentująca klub LKS Sokół Przytkowice.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii tego wyjątkowego wyróżnienia, które jest dowodem jej ciężkiej pracy, talentu i sportowej pasji. Życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych piłkarskich wyzwań na najwyższym poziomie!
Jesteśmy z Ciebie dumni!
Filip Sroka – nauczyciel wychowania fizycznego
Występ uczniów ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej
We wtorek 19 maja naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z nauczycielami z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, wśród nich- uczennica klasy 4- Nikola Kowalczyk.
Uczniowie zaprezentowali grę na różnych instrumentach, m.in. na skrzypcach, wiolonczeli, klarnecie i saksofonie.
Wizyta zrobiła ogromne wrażenie na naszych uczniach – było to niezwykle inspirujące i niezapomniane wydarzenie.
Dla wielu z nich mogło to być pierwsze spotkanie z muzyką graną na żywo, a być może nawet początek nowej pasji?
Przypominamy, że Szkoła Muzyczna I Stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi nabór na rok szkolny 2025/2026 – być może ktoś z naszych uczniów już wkrótce rozpocznie swoją muzyczną przygodę!